warsztaty lotnicze - integracja z niepelnosprawnymi

Kącik wiedzy izoterycznej. Kogo nie interesuje niech przynajmniej nie wyśmiewa
Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 484
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Re: warsztaty lotnicze - integracja z niepelnosprawnymi

Post autor: iwan » wt 23 sty 2007, 10:08

Pierwsze warsztaty zaczynają się 14 maja i trwają do 20 maja.
Pełny koszt warsztatów to 1800 złotych na osobę, w tym:

zakwaterowanie z wyżywieniem,
filmowany skok ze spadochronem,
loty paraplanem,
warsztaty terapeutyczne - ustawienia systemowe Burta Hellingera
zajęcia integracyjne.

Liczba miejsc ograniczona - 18 w tym nie więcej niż 10 wózkowiczów.
Przyjmowanie zgłoszeń na pierwsze warsztaty do 30go marca.
Pozytywne infolinie w sprawie obozu: Ula - 668 214 278, Natalia - 606 321 181
kwestie techniczno lotne - iwan 602 776 546

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 600 złotych.

więcej infromacji na stronie dotyczącej Skoku w Życie
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Kwiatek

Post autor: Kwiatek » ndz 18 lut 2007, 19:23

Cześć Iwan.
Czy w takich warsztatach mogłyby wziąć udział osoby niepełnosprawne, które mają status samodzielnego skoczka?
Czy istniałaby możliwość wykonania większej ilości samodzielnych skoków w ramach opłaty za uczestnictwo w warsztatach? (zamiast skoku w tandemie)
Czy na swojej strefie wpuszczasz do samolotu samodzielnych skoczków ze spadochronem, który nie jest wyposażony w automat?
Ile kosztuje bilet do samolotu i jaka jest wysokość skoku?

Spodobał mi się pomysł takich warsztatów i w przyszłym tygodniu wybiorę się do instytucji odpowiedzialnych za pomoc niepełnosprawnym w moim mieście żeby wybadać możliwość uzyskania dofinansowania uczestnictwa w takich warsztatach. Pozdrawiam Kwiatek

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » wt 20 lut 2007, 12:46

Kwiatek, jak najbardziej tak. To ma być integracja, czyli latamy sobie wspólnie :)
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Kwiatek

Post autor: Kwiatek » pn 26 lut 2007, 12:50

Przed chwilą wróciłem z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie rozmawiałem o ewentualnym dofinansowaniu pobytu osoby niepełnosprawnej na takim warsztacie jak organizowany przez Was. Jeżeli to co organizujecie na Waszej strefie będzie turnusem rehabilitacyjnym to osoby niepełnosprawne będą mogły najprawdopodobniej skorzystać z dofinansowania pobytu na takim turnusie. Kwoty dofinansowania są dość znaczne. Dla osób o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności wynoszą ponad sześćset złotych, a dla osób o lekkim stopniu niepełnosprawności około pięciuset sześćdziesięciu złotych.
Jednym z warunków otrzymania dofinansowania jest dochód w rodzinie nie przekraczający tysiąca dwustu złotych netto na osobę. Z tego co zrozumiałem z takiego dofinansowania można skorzystać raz w roku.
Na początek należy pobrać „wniosek o przyznanie dofinansowania ze środków państwowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym”.
Wniosek składa się z trzech części, pierwszą wypełnia osoba zainteresowana (niepełnosprawna), drugą (wniosek lekarza o skierowanie na turnus rehabilitacyjny) i trzecią (informacja o stanie zdrowia) wypełnia lekarz.
Wnioski pobrałem, zaczynam je wypełniać i po wypełnieniu złożę do PCPR.
Jak będę miał coś nowego do powiedzenia to się odezwę. Pozdrawiam Kwiatek

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » czw 01 mar 2007, 18:13

Wróciliśmy z wojaży i czas zająć się na maxa sprawą pierwszych warsztatów.
Mam nadzieję, że wszyscy zainteresowani tym przedsięwzięciem co jakiś czas śledzą ten wątek i widzą co można przygotować.
Czas montować listę zainteresowanych, na której oczywiście jestem również ja, gdyż tego rodzaju warsztaty dają wszystkim możliwość wglądu w wiele ciekawych spraw

Kwiatek

Post autor: Kwiatek » pn 05 mar 2007, 22:33

W dniu dzisiejszym byłem w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i złożyłem wniosek na dofinansowanie udziału w turnusie rehabilitacyjnym. Całkiem miły pan mi powiedział że i owszem jest duża szansa, że pieniążki dostanę ale nie wcześniej niż w maju. I to raczej pod koniec maja. Nie ma żadnej szansy żebym zdążył otrzymać te pieniążki do 30 marca.

W związku z powyższym ja się pytam czy będzie możliwość uczestniczenia w jakimś eksternistycznym turnusie rehabilitacyjnym w Waszym klubie jak już uda mi się „wyrwać” z rąk urzędników pieniążki przeznaczone na dofinansowanie mojego uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym. Oczywiście najbardziej interesuje mnie możliwość uczestniczenia w zajęciach rekreacyjnych lub rehabilitacyjnych w powietrzu (mój lekarz rodzinny twierdzi, że swobodne spadanie to ćwiczenia w odciążeniu bardzo przyjazne dla kręgosłupa, z którym mam kłopoty). Pozdrawiam Kwiatek.

Awatar użytkownika
Martini
Cool gość
Reputacja: 0
Kontakt:

Post autor: Martini » śr 14 mar 2007, 15:40

Cześć mam pytanie typowo organizacyjne.. czy i ile jesli mozna wiedziec jest juz chetnych na pierwszy turnusik, ile mamy zaplanowanych wolontariuszy?? i co ewentualnie jeszcze trzeba poprawic w fijalkowie.. pytam bo jeszcze jest czas na poprawki:)

adam

Witam wszystkich serdecznie

Post autor: adam » pt 06 kwie 2007, 12:22

Jako że jestem tu nowy. Na początek szacunek dla klubowiczy w formie zwykłego "cześć".
Jestem tu za sprawą Tetrusa, który rozpisuje sie wyżej. Miałem też przyjemnośc rozmowy z Iwanem. Jestem kulawy - to znaczy wykonałem w życiu jeden skok lub jak zwał upadek a wszystko po to żeby spełniły sie moje marzenia o zostaniu sportowcem niepełnosprawnym;). Tak serio to siedze już troszkę na wozie znam wiele osób w podobnym położeniu życiowym więc jeżeli chodzi o uczestników wymyślcie liczbę i macie. Po rozmowie z Iwanem biegam za kasą - szczęścia nie daje ale..... Jeżeli sie uda będą fundusze. Nie ma czegoś czego zrobić sie nie da tylko potrzebny sposób - hmmm nie wiem gdzie w głowie rodzą mi się takie wzniosłe slogany - mam nadzieję że się poznamy na żywca sami zobaczycie że do końca normalny nie jestem. Ad tego co opisał Tetr tak w zasadzie nie potrzeba żadnych udogodniem "damy radę" jak trzeba to i na drzewo się wejdzie. Pozdrawiam

adam

Post autor: adam » pt 06 kwie 2007, 18:14

Hmmm pierdoła ze mnie czyli wszytko ze mną ok nic lepiej. Przy okazji życzę wam wszytkim Wesołych udanych rodzinnych bezpiecznych Swiąt.

Awatar użytkownika
AGI
Cool gość
Reputacja: 0
Kontakt:

wy tam my tu

Post autor: AGI » pn 16 kwie 2007, 22:36

postanowiłam trochę poszerzyć horyzonty informacji o integracji :-P
http://www.far.org.pl/forum/viewtopic.php?id=1385

:roll: :roll: :roll:

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » wt 17 kwie 2007, 08:58

Ponieważ planowany pierwszy termin już jest na karku, chciałbym poinformować, że nastąpi krytyczne przerwanie planu jeśli nie będzie zainteresowanych. Mniej niż 8ro uczestników warsztatów spowoduje, że będziemy zajmowali się Wami indywidualnie.
Czekamy tylko do piątku na zainteresowanych pierwszym terminem.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » pn 23 kwie 2007, 09:39

Pierwszy termin warsztatów z braku chętnych :shock: odwołuję.
Z Przasnysza, dla forum Atmosfery - Iwan

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » czw 14 cze 2007, 07:40

Na drugi termin, z tego co mi wiadomo od Ewy Cyzman, mamy już kilkoro chętnych.
Mam nadzieję, że niektóre z tych osób odwiedzają forum, zalogują się i potwierdzą swoją obecność.
Na razie po aktywności tego tematu wydaje się, że jedynymi zainteresowanymi sprawą są organizatorzy, czyli krótko mówiąc być może 'skok w życie' jest nietrafiony.

gosia

Post autor: gosia » pt 22 cze 2007, 13:02

iwan pisze:Na razie po aktywności tego tematu wydaje się, że jedynymi zainteresowanymi sprawą są organizatorzy, czyli krótko mówiąc być może 'skok w życie' jest nietrafiony.
Witam. Nigdy nie sądziłam, że znajdę się na forum dotyczącym skoków spadochronowych. Od 30 lat jeżdżę na wózku inwalidzkm i mam taki lęk wysokości, że jakby mogła chodzić, to żyłabym w nieustannym strachu :D. Ale podoba mi się Wasz pomysł. Cieszę się też, że widzę tu kilka znajomych twarzy :). Pomysł jest jak najbardziej trafiony. Znam wielu ludzi, którzy pisaliby się na taki "skok w życie". Myslę, że problemem mogą byc tylko finanse. Nie zrażajcie się, proszę. Mieszkam w Przasnyszu, jeśli moglabym się na coś przydać, to chętnie pomogę. A i na lotnisku tez sie zjawie... Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ