wrażenia po kontakcie z ustawieniami

Kącik wiedzy izoterycznej. Kogo nie interesuje niech przynajmniej nie wyśmiewa
Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 487
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Re: wrażenia po kontakcie z ustawieniami

Post autor: iwan » czw 22 sty 2009, 21:04

Dzięki, że mogłem Was spotkać dziś na warsztatach i że wzięliście udział w moich porządkach.
Myślę, że to pomoże również w organizowaniu miejsca dla Waszego wypoczynku.
Za każdą drobinę pozytywnego myślenia jestem bardzo wdzięczny.
Każdą drobinę negatywnego myślenia przyjmuję z szacunkiem.
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Bułeczka ;)
Świeżonka
Reputacja: 0

Post autor: Bułeczka ;) » czw 22 sty 2009, 21:14

Ja również dziękuję wszystkim za spotkanie :D wielki szacun dla każdego ustawienia. Mi się też jakieś światełko zaświeciło i podążę za nim ;). Było super.
Całuski od słodkiej "inaczej :evil: " Bułeczki
PS. W weekend będę w Sopocie jak ktoś chce wędzoną rybkę to zbieram zamówienia, ale, ale, ale rybka lubi pływać, hahahaha :mrgreen:

Ines
Expert

Post autor: Ines » czw 22 sty 2009, 21:16

Nie chcę wędzonej, chcę świeżą fląderkę, może być mrożona ewentualnie :mrgreen:
Mnie nie było, bo musiałam sprawę pilną przedłożyć nad ważną, ale ta ważna nadal pozostaje ważna i myślę, że w bardziej sprzyjających okolicznościach przyrody spotkam się z Wami na ustawieniach :-D

Awatar użytkownika
Gunia
Cool gość
Kontakt:

Post autor: Gunia » czw 22 sty 2009, 22:37

ja powiem tylko tyle, że dużo się zadziało i po raz kolejny przekonałam się, że trzeba mieć w sobie dużo pokory wobec świata, ludzi, wobec tego co się wokół dzieje. Nie da się wszystkiego zrozumieć rozumem.

Awatar użytkownika
Tatjan
Maniak
Reputacja: 51
Licencja: SK D USPA D-31279

Post autor: Tatjan » pt 23 sty 2009, 08:18

Przyznam uczciwie : dla mnie jak na pierwszy raz było za ciężko.
świeże powietrze dobrze mi zrobiło.
ale było naprawdę ciekawie .
rt

Awatar użytkownika
Tatjana
Cool gość
Cyfra: 750
Kontakt:

Post autor: Tatjana » pt 23 sty 2009, 12:27

Dziękuję Atmosferze za pokazanie nowej strony życia. Czasami to kilka prostych prawd, a życie staje się o wiele lżejsze i ciekawsze. Brałam udział raptem w dwóch warsztatach i nie powiem, że dokonała się jakaś rewolucja, ale otworzyło się kilka okienek, których przed tym nie widziałam. W pewnych rzeczach utwierdziłam się, że postępuję właściwie, a w innych, że w przyszłości postaram się postępować inaczej.
Napewno polecę takie warsztaty każdemu, kto chce poprawić jakość swojego życia.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » ndz 01 lut 2009, 15:01

fascynację ustawieniami hellinerowskimi przyniósł ze sobą Dynamit. Potem Ewa Cyzman sobie skoczyła w tandemie, potem znowu sobie skoczyła i jeszcze Grzegorz postanowił to sprawdzić.
A od paru lat ci, którym to jest potrzebne lub maja na to ochotę sprawdzają smak innej perspektywy, perspektywy wiedzy ezoterycznej
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Dynamit
Cool gość
Kontakt:

Post autor: Dynamit » pt 06 lut 2009, 11:52

Ktos bardzo madry kiedys powiedzial...chyba Albert E :
"kazda wysoko rozwinieta technika, czy zjawisko fizyczne ktore nie jest wyjasnione, bedzie postrzegane jako magia"

My , ludzie, zbudowani jestesmy na poziomie podstawowym z czystej energii i informacji w jaki sposob ta energia ma sie organizowac...i jako take 'pole energetyczno-informacyjne" podlegamy prawom fizyki czy nam sie to podoba czy nie.
Prawa te ZASTAJEMY tutaj rodzac sie i sa one od nas wieksze.
Jednym z faktow jakie zastajemy tutaj rodzac sie jest to ze mamy rodzicow i to od nich pochodzimy wiec bierzemy wszystko takze od przodkow a oni nam przekazuja ( tak jak my przekazujemy naszym potomkom czy to widzimy i rozumiemy czy nie).

Doszedlem do wniosku ze PORZADEK ktory jest nam dane na Ustawieniach obserwowac
(a raczej jego dzialanie) , jest wynikiem dzialania praw fizyki w zjawisku ktore nazywamy "zyciem przejawionym".

Wiadomo ze w zyciu mamy mozliwosc kierowania sie wolna wola ( a przynajmniej tak nam sie wydaje) i gdy dzialamy zgodnie z pewnymi prawami, wszystko idzie dobrze..a gdy staramy sie dzialac inaczej, idac "pod prad" , to wtedy te prawa fizyki zycia naprowadzaja nas na wlasciwy kierunek co odczuwamy jako dyskomfort...
poczawszy od psychicznego a na fizycznym skonczywszy.

To takie moje przemyslenie, pol tatach pracy z Ustawieniami ktorym chcialem sie z Wami podzielic.

To co widzimy na ustawieniu to dzialanie pewnego prawa fizyki na poziomie podstawowym.
Jest ono tylko jeszcze nie zbadane i nie nazwane zbyt dokladnie, a przez niektore srodowiska naukowe nawet nieuznawane czy pomijane.
Oczywiscie to ze nie uznajemy i pomijamy a nawet zaprzeczamy pewnym zjawiskom fizycznym, na przyklad przyciaganiu ziemskiemu, wcale nie znaczy ze mu nie podlegamy.
Ono trwa i dziala mimo to.
Dziekuje ze jestescie... :-)

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » ndz 08 lut 2009, 12:03

Wczoraj byłem na kolejnych warsztatach, przychodzę posłuchać, biorę udział jako reprezentant i z każdego spotkania coś dla siebie ważnego wynoszę.
Wczoraj olbrzymie wrażenie zrobiło na mnie jedno ustawienie, gdzie miałem okazję poczuć co to jest zło i co to jest dobro. Niesamowite.

Z ostatniej chwili.
Jak części z nas nie będzie w Polsce to Ewa robi warsztaty w weekend na przełomie lutego i marca na temat miłości w parach pełnych i niepełnych.

Awatar użytkownika
Maja
Cool gość
Reputacja: 8
Cyfra: 220
Kontakt:

Post autor: Maja » ndz 08 lut 2009, 21:58

Nie miałam zamiaru o tym pisać, ale właśnie przeczytałam:
Andzia pisze:Może nie zabrzmi to skromnie, ale jestem z siebie dumna, bo właśnie dziś jest ten dzień, w którym odważyłam się posprzątać troszkę w moim życiu...
i pomyślałam, że to ciekawy zbieg okoliczności, bo ja akurat dzisiaj mogę powiedzieć to samo :) A stało się to dzięki książce o ustawieniach Hellingera, z której co prawda nie wszystko zrozumiałam (a konkretnie to większości jego przypowieści nie zrozumiałam), ale wyłuskałam jeden fragment, który pozwolił mi coś zrozumieć i... jest lepiej :) i czekam na dalsze efekty, bo mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » pn 09 lut 2009, 10:44

te książki mają to do siebie, że przy ich pierwszym czytaniu jeży się sierść na plecach i staramy się znaleźć argumenty, że tak wcale nie jest.
Z czasem okazuje się, że właśnie tak jest i robi się spokojniej.

Awatar użytkownika
Dynamit
Cool gość
Kontakt:

Post autor: Dynamit » pn 09 lut 2009, 10:48

Tak...

Otwieramy wtedy oczy i PRZYTOMNIEJEMY :-)

Czasami wracam do tych ksiazek i czytam sobie, ot tak....zeby oczka pozostaly otwarte...

Awatar użytkownika
Gagatka
Cool gość
Kontakt:

Post autor: Gagatka » pn 09 lut 2009, 13:23

Kiedy miałam pierwszy kontakt z książkami Berta, po pierwszych stronach opadła mi szczęka. Zaczęłam więc czytać dalej starając się usunąć albo przynajmniej "ściszyć" filtr mojego dotychczasowego doświadczenia życiowego, tzw wiedzy ogólnie przyjętej, środowiskowej, zwyczajów itd. A wtedy do gry mocniej wkracza Dusza. A Dusza wie, wie wszystko... i wszystko się zgadza... i im dalej, tym lepiej to czujemy
:-)

Awatar użytkownika
Bułeczka ;)
Świeżonka

Post autor: Bułeczka ;) » czw 05 mar 2009, 23:18

Oto nowy harmonogram warsztatów !!!!

Warsztat ,,Cuda szyte na miarę czyli zwykły-niezwykły warsztat ustawień Berta
Hellingera”.

8 marca 2009 Warszawa (niedziela, ul.Lewandów 70 a, od 9.00 do wieczora)

19 marca 2009 Warszawa (czwartek, ul.Bobrowskiego 4 m. 31, od 10.00 do wieczora) (aby warsztat się odbył musi zebrać się grupa minimum 6 osobowa)

20 marca 2009 Bolszewo (piątek, ul.Glińskiego 6, od 9.00 do wieczora lub godziny pracy ustalone będą w zależności od ilości zgłoszeń)

21-22 marca 2009 Sopot (sobota-niedziela, 9.00 – 18.00)

5 kwietnia 2009 Warszawa (niedziela, ul.Lewandów 70 a, od 9.00 do wieczora)

16 kwietnia 2009 Warszawa (czwartek, ul.Bobrowskiego 4 m. 31, od 10.00 do wieczora) (aby warsztat się odbył musi zebrać się grupa minimum 6 osobowa)

17 kwietnia 2009 Bolszewo koło Wejherowa(piątek, ul.Glińskiego 6, od 9.00 do wieczora lub godziny pracy ustalone będą w zależności od ilości zgłoszeń)

18 kwietnia Sopot (sobota, od 9.00 do wieczora)

19 kwietnia Warszawa (sobota, niedziela, ul.Lewandów 70 A, 9.00-19.00)

Awatar użytkownika
Dynamit
Cool gość
Kontakt:

Post autor: Dynamit » pn 09 mar 2009, 12:11

Maja, Super.
Brakowalo mi od dawna do ukladanki takiego puzzla ktorego przyniosla by osoba ktora ma takie podejscie jak Ty.
Lekko sceptyczne, analityczne,bezstronne,bez uprzedzen, i dosc obiektywne a co najwazniejsze poparte wiedza o zasadach funkcjonowania umyslu i organizmu ludzkiego.

Z pewnymi kwestiami ktore napisalas w mailu zgadzam sie w 100% , z innymi nie zgadzam sie zupelnie ale je doskonale rozumiem, bo sam tez kiedys dokladnie przez cos takiego przeszedlem ( ze na przyklad myslalem ze przeszkadzam itp itd).

Otoz uwierz mi, ( i jesli zechcesz jeszcze kiedys brac udzial w tego typu zajeciach) ze zrozumiesz ,ze twoje odczucia wcale nie byly przypadkowe a co wiecej byly potrzebne dokladnie takie jakie byly.

Nie zapominaj ze odczucie ktore mialas pt "nie mam pewnosci czy nie przeszkadzam" bylo Twoje wlasne i bylo prawdziwe i z cala pewnoscia zarezonowalo z ustawieniem tak jak powinno bylo zarezonowac,co bylo widac po efekcie koncowym ustawienia ( ze wszystko zmierzalo ku dobremu w taki wlasnie a nie inny sposob).

Czyli ze juz JESTES w jakiejs roli w rzeczywistym zyciu i z jakims rzeczywistym uczuciem przyszlas na warsztat.
Mozna to dalej "wyjasniac" za pomoca logiki, ale to slepa uliczka.
Pracujac na tym poziomie wcale nie musimy niczego rozumiec ani w to wierzyc czy nie wierzyc, za to mamy przywilej korzystania ze zjawiska ktore jest poprostu takie jakie jest i CZYNI NAS TO SZCZESLIWSZYM jak sama napisalas na koniec.

Z tym wczuwaniem sie w role, jest troche tak jak napisalas,szczegolnie gdy prowadzacy za duzo mowi ( wtedy czesto zabiera sie sile temu co dziala,ale co do tego nie mam pewnosci bo byla by to z mojej strony ocena) , ale tez jest jeszcze inaczej( postaram sie wyjasnic to nieco dalej ) natomiast fenomen "pola wiedzacego" ktory sie pojawia jest faktem i spora rzesza naukowcow wziela sie ostatnimi czasy powaznie za ten temat i probuja to rozpracowac ( z roznym skutkiem oczywiscie) co mozna znalezc w artykulach specjalistycznych.

Regularnie prowadze od jakiegos czasu warsztaty w Kielcach na zaproszenie tamtego srodowiska.

Wielokrotnie robilem tzw "ustawienia przykladowe" czyli takie w ktorych pokazuje sie dzialanie konkretnej dynamiki, i kompletnie rozni ludzie z roznych kultur i roznych krajow na roznych warsztatach zachowuja sie i poruszaja i czuja w identyczny sposob, nawet gdy sie ich rol nie wyjasni i nie powie kto jest kim , a tylko poda temat.

Ostatnio prowadzilem warsztat ( superwizje) i padlo na przyklad pytanie "jakie sa skutki aborcji".
Nie narzucajac zadnych rol powiedzialem "przyjzyjmy sie temu" i poprosilem 5 osob wskazujac palcem i mowiac "poprosze ciebie, ciebie itd".
Jedna osobe potrzebowalem za ojca, druga za matke, trzecia za wyabortowane dziecko i czwarta za "wine",piata za dokonujaca aborcji w sesie zabiegu.
Po czym powiedzialem "podazajcie za ruchem" nie mowiac nikomu kto jest kim ani jaka ma role przyjac.
Ruch w duszy (moze w tym co Hellinger nazywa WIELKA DUSZA) oraz w duszy kazdego z reprezentatnow byl taki, ze sami weszli w odpowiednie role, tak jak czuli i dynamika sie pokazala,taka jak zawsze w podobnych przypadkach.
I za kazdym razem gdy robie warsztat i spotykam sie z takim przypadkiem,albo widze taki przypadek na jakims innym warsztacie, dynamika jest identyczna i przebiega w sposob identyczny.
Jak przebiega, mozna znalezc w ksiazkach Berta i nie bede tu tego opisywal.
Dla mnie swiadczy to miedzy innymi o tym , ze gleboko w nas ( nazwijmy to w naszym umysle ale niezupelnie sie z tym zgodze, bo tak do konca to nie wiadomo gdzie jest ow "umysl") istnieje nadrzedne PRAWO kompletnie niezalezne od naszej woli, moraliow,etyki i wszystkiego co tylko sobie tam wymyslimy z poziomu naszego "ego" ktore jest dla wszystkich dokladnie takie samo i dla wszystkich dziala tak samo i mysle ze blizej temu do Fizyki niz jakiejs Ezoteryki.
Mysle ze owo PRAWO wynika z faktu ze na poziomie podstawowym skladamy sie z czystej energii i informacji jak wszystko co nas otacza dookola.
Jestesmy ZJAWISKIEM FIZYCZNYM i choc nasz umysl ,zasada istnienia swiadomosci pozostaje ( i pozostanie moim zdaniem) kompletną niewiadomą, to cala reszta tego co zwiemy "MATERIA" podlega temu PRAWU a my lacznie z nia.

To zaobserwowalem.
I jeszcze zaobserwowalem ze jesli w zyciu kierujemy sie dzialaniami ktore sa zgodne z tym PRAWEM, mamy latwiej,lzej i przyjemniej.
I ze tego prawa nie da sie zrozumiec, mozna je jedenie "wyczuc" i uznac.
I jezeli staramy sie dzialac w inny sposob i kierowac sie innymi zasadami, to powstaje "pole napiec" miedzy tym co wlasciwe a tym co robimy i mozemy to odczuc mentalnie jako nieprzyjemna emocje, albo na planie fizycznym jako objaw psychosomatyczny, albo wrecz w sposob czysto fizyczny jako konkretne zdarzenie traumatyczne ze "zmiana planszy" wlacznie.

To ile mamy kontaktu wlasnie za pomoca odczuc i "intuicyjnych" wgladow z owym PRAWEM pozwala nam na unikanie negatywnych w skutkach dzialan i podazanie za tymi ktore sa pozytywne w skutkach ( chocby przejsciowo wydawaly byc sie negatywnymi- to jednak mimo wszystko je zrobilismy , uwazajac za wlasciwe)

Gdy i jesli kiedys bedziesz robila ustawienie dla siebie na jakis swoj temat ( gdy reprezentanci beda reprezentowali ludzi ktorych znasz i relacje ktore sa Ci znane, sama sie przekonasz ze ludzie zachowuja sie w pewien szczegony znany Ci z zycia sposob, i ze nie mieli mozliwosci znac sytuacji ktora tobie jest znana, ani nic o niej wiedziec a jadnak dostep do pewnych odczuc maja i odczucia te oraz ich sposob zachowania, mowienia czy wrecz uzywania konkretnych zwrotow jest niemal identyczna z tymi jakich uzywaja konkretni ludzie z Twojej rodziny badz otoczenia.
Bezsprzecznie o czyms to swiadczy.ale zauwazylem ze doznac tego mozna jedynie gdy pracuje sie nad wlasna sprawa , a nie tylko jako reprezentant.

:-)

Pozdrawiam i caluje.

Dynamit

ODPOWIEDZ