Strona 1 z 1

Wingsuit ilość skoków

: pn 29 paź 2012, 17:11
autor: pat3211
Witam,

Nie skakałem jeszcze choć byłem raz bardzo blisko. Ale interesuje mnie jedna sprawa, otóż jak bardzo trzeba być doświadczonym skoczkiem żeby skakać w winsuitcie? Zajrałem się tym okrutnie widząc popisy Jeb'a Corolissa. Stąd też moje pytanie.

Re: Wingsuit ilość skoków

: wt 30 paź 2012, 12:32
autor: Cuba
Zeby skakac w wingsuit'cie potrzeba min. 200 skokow, jak masz min. X0 000 PLN i duuuuzo wolnego czasu to jest to zrobienia w pol roku (zakladajac ze zaczniesz na wiosne).

Zeby bawic sie jak Corliss potrzebujesz min. X00 000 PLN, w peezdu wolnego czasu, odrobine talentu, troche farta, brak ogona ktory trzeba ciagnac (baba,dzieciak) i jest to do zrobienia w 2-3 lata.

Srednio na 1000 zajarancow Jebem, Alexandrem Poli'm, Jokke Sommer'em itp. 10 zrobi AFF'a i poskacze sobie od czasu do czasu a moze jeden dochodzi do skakania B.A.S.E. Oprocz Olka Domalewskiego nie znam zadnego polskiego wingsuit proximity flyer'a wiec moze bedziesz tym drugim.

Re: Wingsuit ilość skoków

: wt 30 paź 2012, 13:07
autor: pat3211
Dzięki za info, nie zależy mi na tym by jak najszybciej dojść do poziomu by skakać w wingsuitce. Zdaję sobie sprawę że potrzeba ogromnej wiedzy i doświadczenia. Stąd też moje kolejne pytanie.
Czy jest tak jak w innych sportach że trzeba uprawiać skoki regularnie aby nie wychodzić z wprawy? Czy np po 100 skokach, gdy nabędę jakiś doświadczenie i załóżmy że będę miał jakąś przerwę to od nowa muszę się wdrażać? Czy od razu wiadomo o co chodzi?

Re: Wingsuit ilość skoków

: wt 30 paź 2012, 13:37
autor: iwan
Pat, mam właśnie tu napaleńców w Hiszpanii, którzy tłuką cyfrę niemiłosiernie aby skakać na wingsuit. Zresztą na miejscu jest też Robert, który jest instruktorem od wingsuit i ma ich kilka w kolekcji do wynajmu.
Szkolenie podstawowe nie różni się, to zwykły kurs AFF. Potem skaczesz sobie trochę doskonalących skoków i latasz sobie dużo tracków, to najlepsze przygotowanie.
W Hiszpanii 200 skoków (jak patrzę po ostatnich studentach) można zrobić w parę miesięcy, choć faktycznie wymaga do sporej inwestycji finansowej.
Cóż, skoki wydają się być jedną z najfajnieszych ale i najdroższych aktywności

Re: Wingsuit ilość skoków

: wt 30 paź 2012, 15:28
autor: Habibi
Cuba, a to nie Ty miałeś być drugim polskim wingsuit proximity flyer'em?? ;-)

Re: Wingsuit ilość skoków

: śr 21 lis 2012, 11:36
autor: irek
Mam propozycje do Iwana jako admina.
Myślę, że warto by w dziale Skoki założyć nową zakładkę o nazwie Wingsuit lub innej, ukierunkowanej na wątki i dyskusję na temat latania w wingsuitach.
W sumie jako nowy kierunek skydivingu w PL jest cały czas w powijakach i dla większości ludzi kojarzy się w zasadzie z filmami z yuotube o lataniu w górach.
Mogłaby to być fajna platforma do wymiany doświadczeń dla tych co latają i nauki-może raczej informacji dla tych co chcą zacząć latać. :-)

Re: Wingsuit ilość skoków

: śr 21 lis 2012, 20:07
autor: iwan
Proszę bardzo, te tematy jak widzę są coraz bardziej popularne. Połączyłem je bowiem jakby nie patrzeć są ze sobą połączone na youtube ;)