Kupię kombinezon spadochronowy

Moderator: Konstanty

Awatar użytkownika
joker123
Nielot
Reputacja: 0
Cyfra: 0

Kupię kombinezon spadochronowy

Post autor: joker123 » ndz 29 cze 2014, 20:51

A więc tak jak w temacie kupię kombinezon spadochronowy :) moj wzrost 180 cm /80 kg

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 484
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Re: Kupię kombinezon spadochronowy

Post autor: iwan » ndz 29 cze 2014, 22:10

Nowy, czy używany. Do latania na płasko, czy do formacji? ;)
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Famas
Cool gość
Reputacja: 74
Cyfra: 95
Licencja: B

Post autor: Famas » ndz 29 cze 2014, 22:37

ja też jestem zainteresowany, do latania na płasko, nowy, z możliwością wyboru kolorów.
Quis ut Deus.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » ndz 29 cze 2014, 22:54

No to jeśli chodzi o nowy to możemy pomóc. Intrudair lub rainbow, kombinezony bardzo dobrej jakości w dobrej cenie. Wszystko można załatwić mailem, skypem, przelewem. Paczka z kombinezonem przyjdzie do domciu ;)
Używanych też mamy trochę ale tu trudniej jest dobrać coś na odległość
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Famas
Cool gość
Reputacja: 74
Cyfra: 95
Licencja: B

Post autor: Famas » pn 30 cze 2014, 06:54

Iwan, podaj szczegóły, co i jak załatwiać z szyciem. Czy może lepiej już uszyć sobie do formacji? Bo mogę w nim latać na płasko?
Quis ut Deus.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » pn 30 cze 2014, 08:07

Można założyć, że do latania na płasko (czyli też do budowania formacji) używa się kombinezonów, które mają uchwyty na ramionach i na udach. To miejsca, gdzie podczas tworzenia formacji może dokować inny skoczek i mieć problemów za co łapać.
Obecnie i freefly przestał być taki free i też są zawody oraz formacje, też mają więc chwyty. Są zazwyczaj dużo mniejsze i płaskie

Tym co zdecydowanie odróżnia kombinezon do płaskiego latania od kombinezonu free są bootsy, czyli nakładki na buty, które poprawiają efektywność trakowania. Bootsy zwyczajnie przeszkadzają we free. Na płasko mogą mieć wiele rozmiarów, działają trochę jak płetwy w wodzie i są zalecane przy formacjach aby bezpiecznie oddalić się od siebie przed otwarciem spadochronu.

Polecam nasz artykuł na ten temat

Jaki kombinezon do skoków spadochronowych

Awatar użytkownika
SkokiwHiszpanii.pl
Nielot
Reputacja: 3
Cyfra: 8000

Post autor: SkokiwHiszpanii.pl » pn 30 cze 2014, 09:51

Moge pomoc w zakresie zakupu kombinezonu nowego. Zawsze dobrze miec cos szyte na miare i dobrze lezace. Jesli jeszcze mozna wybrac kolorki to super. Ja polecam dwie firmy RainbowDesign i Intrudair. Z obiema wspolpracuje, z Niemcami od 6 lat bezawaryjnie, z Węgrami od niedawna i ciesze sie, ze maja wiekszy wybor, wiecej kolorow i ich kombinezony sa nowoczesniejsze, a takze troche tansze.
W przypadku markowych kombinezonow nie ma co za bardzo oszczedzac, to sa dobre materialy, mocne nici i solidne wykonanie na min 400-500 skokow.

W razie zainteresowania poprosze o maila ukucharczyk@gmail.com.

Pozdrawiam forumowiczów
Ula
Polska Baza Spadochronowa w Hiszpanii
http://www.skokiwhiszpanii.pl
http://www.skydiveatmosfera.com
FB Baza Skydive Atmosfera
-------------------------------
Kursy AFF z polskimi instruktorami przez cały rok

Awatar użytkownika
joker123
Nielot
Reputacja: 0
Cyfra: 0

Post autor: joker123 » pn 30 cze 2014, 11:09

Dzięki po zapoznaniu sie z artukułem o doborze kombinezonu spadochronowego nie pozostaje mi nic innego jak napisac meila do państwa Kucharczyków :)

Awatar użytkownika
Grzegoż
Nielot
Reputacja: 2

Post autor: Grzegoż » wt 01 lip 2014, 12:01

Witam!
Żeby nie zakładać nowego tematu to podepnę się ze swoim pytaniem.

Jakiś czas temu miałem szyty na miarę kombinezon no name. Ostatnio spierdoliłem lądowanie uszkadzając kolano i rwąc przednią część stroju - w okolicach klatki piersiowej.
Chciałbym uniknąć naszywania łatek czy naszywek i myślę o wymianie przedniej części stroju ( od kolan do szyi).
Obecnie mam tam wszyty dość śliski materiał, który przy mojej wadze netto 101 kg napędza mnie utrudniając zabawę z lżejszymi kolegami.
A więc moje pytanie brzmi jaki rodzaj materiału będzie zwalniał, a nie napędzał? Doszły mnie słuchy, że cordura mogłaby coś zdziałać?
Macie jakieś inne propozycje?

Pozdrawiam!
Grzegoż

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » wt 01 lip 2014, 12:43

Rodzaj materiału, jego gramatura oraz jego powierzchnia decydują o współczynniku Cx skoczka.
Zamiast śliskiego i cienkiego materiału poproś o wstawienie grubszej elanobawełny. Rękawy i nogawki powinny mieć podwójną warstwę materiału jeśli przy wadze 101 chcesz latać z chudziakami.

Jeśli zaś chodzi o 'wymianę' przedniej części kombinezonu to koszty mogą być porównywalne z wymianą przedniej części używanego samochodu. Czasem taniej jest kupić następny samochód ;) oczywiście używany

ODPOWIEDZ